Jak to funguje

jak to funguje

průvodce systémem krok za krokem

Registrace

Registrace je nutným krokem k tomu, abyste mohli Buddyjet plně využívat. Systém je nastaven tak, že mezi uživateli dochází ke komunikaci na základě zadaných údajů a parametrů. Sám pak ve Vašem profilu zobrazuje nabídky a poptávky dle zvolených okruhů zájmu.

Ukázkové akce

Před samotnou registrací máte ale možnost shlédnout ukázkové akce zadané v pravém poli nabídek a poptávek. Doporučujeme každému nezkušenému uživateli tyto akce pročíst, určitě vás inspirují a nastíní možnosti, které Buddyjet skýtá.

Vložení obrázku

Po rozkliknutí pole registrace se zobrazí stránka rozdělená do tří částí. V první prosím, vyplňte vaše osobní údaje. Políčka označená žlutou hvězdičkou jsou povinná. Hned na začátku máte možnost vložit váš profilový obrázek. Při vkládání je nutno nejdřív obrázek vybrat ze souborů uložených v počítači a následně zvolit možnost Zobrazit obrázek. Z vybraného souboru tahem levým tlačítkem myši označíte vybrané pole, neboli ořez, který ze souboru chcete použít.

Použití FB profilu

Pokud v registraci kliknete na možnost Použít fb profil, automaticky se načtou data uložená ve Vašem profilu na Facebooku, ke kterému jste momentálně přihlášeni. Budete tedy užívat stejný nick, přihlašovací heslo a kontaktní email.

Zadání lokality

Zadáním lokality určíte okruh vašeho působení. Výběr lokality je důležitý pro zobrazování relevantních nabídek a poptávek, proto prosím lokalitu a okruh zadejte dle Vašeho skutečného zájmu. Lokalita se načítá automaticky z dat uvedených v registračním formuláři. Pokud ji chcete upravit, po kliknutí na mapu se zobrazí mapa s políčky pro zadání lokality. Do horního pole prosím zadejte název (obce nebo její části) a klikněte na pole Vyhledat. Mapa zobrazí vámi vybranou lokalitu. V poli umístěném pod mapou vyberete radius lokality, tedy šířku vašeho působení a pod ním opět zadejte název (obce), který chcete, aby se zobrazoval u vašeho profilu. Pokud si nepřejete, aby mapa zobrazovala vaši přesnou adresu, zadejte pouze místopisný název vaší lokality bez přesných údajů (tedy např. pouze Brno, popř. Brno-Medlánky, bez ulice a čísla popisného). Pole se samo zavře a lokalita se zobrazí v registraci.

Výběr činností

Zadání činností je klíčovým parametrem pro fungování systému. Dle vybraných kategorií bude zobrazovat vyhovující nabídky a poptávky. Činnosti můžete vybírat jak z oblasti nabídek, tak poptávek. Jakmile dokončíte výběr jednotlivých položek a odsouhlasíte podmínky k užívání, můžete pokročit k dokončení registrace. Ta bude hotova poté, co potvrdíte odkaz ve vaší mailové stránce. Po dokončení registrace jste přihlášeni k vašemu účtu a otevře se vám stránka Sledované. Ve vašem účtu se můžete volně pohybovat dle výběru v oranžové liště.

Komunikace mezi uživateli

Po přihlášení se automaticky zobrazí pole se „Sledovanými“ nabídkami a poptávkami, na levé straně monitoru a pole Mohlo by vás zajímat po pravé straně. V pravém horním rohu je umístěna hlavička s vaším jménem a nickem a pod ní možnosti Sledované, Můj účet a ikona obálky s číslem, která značí počet nepřečtených zpráv. Sledované nabídky a poptávky na levé straně jsou ty, které jste v minulosti již vybrali a reagovali na ně. Ty, které publikujete sami, se zobrazují přednostně zhora nad čarou. Pravé pole s nabídkami a poptávkami označenými Mohlo by vás zajímat nabízí ty, které se shodují s vámi zadanými parametry v okruhu činností a lokality. Pokud vás nějaká zaujme, jednoduše na ni klikněte a zobrazí se detail akce. Máte-li zájem na tuto nabídku či poptávku reagovat, klikněte na pole v pravé polovině monitoru Kontaktovat Buddyho. Tím se automaticky vymění vaše kontaktní údaje (tedy e-mail a telefonní číslo zadané při registraci) se zadavatelem nabídky. Oběma Vám zároveň přijdou tyto informace do vaší e-mailové schránky. Pokud jste již v minulosti stejného buddyho kontaktovali, kontaktní pole se nezobrazí a vy můžete rovnou odpovědět na nabídku ve spodní části pole Komunikace. Vámi odeslaná komunikace se automaticky zobrazuje v komunikačním poli.

Vytváření nabídky/ poptávky

Chcete-li vytvořit novou nabídku nebo poptávku, rozklikněte odkaz v oranžové liště a otevře se pole k zadání textu. Vyplňte název, můžete přidat stručný popis, který se zobrazí u inzerátu a chcete-li přidat další text, napište jej do hlavního pole. Poté můžete, ale nemusíte vybrat platnost nabídky, tedy jak dlouho se bude v systému zobrazovat a máte-li konkrétní požadavky na souseda, tak i ty. V pravé části obrazovky vyberte činnost, do které Vaše nabídka spadá a též lokalitu a okruh, chcete-li pro tuto konkrétní akci nastavit jiné parametry, než které jste udali v registraci. Pro dokončení klikněte na pole Publikovat nabídku a vaše nabídka bude ihned zařazena do systému. Sami ji můžete vidět v sekci Moje nabídky/ poptávky.

Hodnocení uživatele

Pokud jste se již s některým se sousedů domluvili a celá akce již proběhla, nezapomeňte ho v poli Reference ohodnotit. Pomůžete tak ve výběru dalším sousedům.

Historie

Chcete-li se vrátit k některé z akcí, u nichž jste komunikovali s jiným sousedem, klikněte na možnost historie v oranžové liště. Můžete zadat kritéria pro vyhledávání a prohlédnout zpětně detaily vybraných akcí.

Nastavení účtu

V této sekci si můžete kontrolovat popř. aktualizovat parametry, které jste zadali při registraci. V šedé liště se můžete pohybovat mezi záložkami Osobní údaje, Lokality a Činnosti.